Video:
Større fokus på å minnes de døde
Til tross for nedgangen av kristelig aktivitet i Norge, viser folk større interesse for årets Allehelgensdag i Oslos kirker.
Tirsdag, 5 november, 2019 - 15:35
All kristelig aktivitet i Norge har hatt nedgang, dette viser en undersøkelse fra statistisk sentralbyrå (SSB)Men hvilken innvirkning har dette for Allehelgensdagen?
Journalen har møtt sokneprest Anne Grete Listrøm for å snakke om dette.
Kampen om sannheten
Kampen om sannheten
Reportere uten grenser er bekymret: – Journalister blir utsatt for vilkårlige fengslinger og forfølgelse.
De siste åtte månedene har opp mot 100 journalister blitt fengslet i Iran. Mange har sett seg nødt til å forlate landet i frykt.
Ny vår for gammelt emne
Ny vår for gammelt emne
Mai har betydd arbeid med pressefrihet for førsteårsstudentene. For første gang på over ti år kommer emnet i ny drakt.
En av tre unge tør ikke å si hva de mener, ifølge en fersk rapport. Både unge og eksperter uttrykker sin bekymring.
Journalister er bekymret for pressefriheten under fotball-VM for klubblag.