Av
Nordmenn velger tur fremfor treningssenter
– Det å komme seg ut er alfa og omega, uansett vær, sier turgåer Terje Skjørtvedt.
Onsdag, 22 januar, 2020 - 11:35
2 av 3 nordmenn som ønsker å være mer fysisk aktive i 2020, vil gå på tur. Ferske tall fra IPSOS viser at flere har satt seg mål om å gå på tur fremfor å trene inne.
– Det er sosialt, man får frisk luft og trim, sier Harald Håland. Han er en av mange motiverte turgåere på Den Norske Turistforeningens (DNT) ukentlige turer.
Journalen ble med DNT på nærtur fra Ellingsrud, og spurte gruppa om hvorfor de har lyst til å komme seg ut.
Partner må ta hurtigtest for å være med på fødsel
Partner må ta hurtigtest for å være med på fødsel
Stortinget har vedtatt forslaget om at partner kan få være med på fødsel og barsel.
Fahil spiser chips for Bipolarforeningen
Fahil spiser chips for Bipolarforeningen
Fahil Anwari er mannen bak prosjektet FahilTesterChips, som så langt har samlet inn 1005 kroner til Bipolarforeningen gjennom Instagram.
Too Good To Go setter rekord
Too Good To Go setter rekord
I 2020 ble 1,5 millioner poser med overskuddsmat reddet gjennom appen Too Good To Go. Det er ny rekord.
Nye Royal-isbokser skal forhindre at tre millioner isbokser går opp i røyk
Nye Royal-isbokser skal forhindre at tre millioner isbokser går opp i røyk
Diplom-Is ruller ut nye sorte isbokser som kan kildesorteres og resirkuleres på samme måte som all annen plast.
Koronapandemien:
Alle barn i grunnskolen skal ha minst 60 minutter med fysisk aktivitet daglig. Men slik har det ikke vært det siste året.
Søreide mener at det er en produktiv dialog mellom Palestina og Israel, men det er langt fram til en løsning.