Av
Vegansk industri i vekst
Selv om den veganske industrien spås økonomisk vekst, mener norske veganere at befolkningen har en lang vei å gå.
Onsdag, 4 mars, 2020 - 11:53
Ifølge Finansavisen er det ventet at den veganske industrien vil være verdt over 140 milliarder dollar innen ti år. De peker på industriens vekst de siste årene, og legger frem at både tradisjonelle kjøtt- og meieriprodusenter nå investerer i veganske alternativer verden over. Norske veganere mener likevel at det er mye som må gjøres.
Regjeringen la den 31.januar ut Klimakur 2030, hvor det kommer frem at 5,1 milloner tonn Co2 kan spares ved at befolkningen reduserer kjøttinntaket sitt. I rapporten legges det fram at det største potensialet ligger i å gradvis bytte ut rødt kjøtt med plantebasert kost og fisk, og i å kaste mindre mat.
Kampen om sannheten
Kampen om sannheten
Reportere uten grenser er bekymret: – Journalister blir utsatt for vilkårlige fengslinger og forfølgelse.
De siste åtte månedene har opp mot 100 journalister blitt fengslet i Iran. Mange har sett seg nødt til å forlate landet i frykt.
Ny vår for gammelt emne
Ny vår for gammelt emne
Mai har betydd arbeid med pressefrihet for førsteårsstudentene. For første gang på over ti år kommer emnet i ny drakt.
En av tre unge tør ikke å si hva de mener, ifølge en fersk rapport. Både unge og eksperter uttrykker sin bekymring.
Journalister er bekymret for pressefriheten under fotball-VM for klubblag.