

Kuldeterapi mot korona
For å hjelpe mot ensomhet under korona har Kine Isachsen og Ojas Jon Martin Grøndal begynt med en spesiell form for isbading.
Onsdag, 25 november, 2020 - 13:57
Kine Isachsen og Ojas Jon Martin Grøndal har startet en gruppe som isbader ved Nøklevann.
– Man blir helt sjokka inn i livet, sier Isachsen.
De tar i bruk Wim-Hof-metoden, en form for pusteteknikk og kuldeterapi for å komme i kontakt med naturen. Isachsen mener folk trenger isbading nå, siden vi er i en vanskelig periode.
Kampen om sannheten
Kampen om sannheten
Reportere uten grenser er bekymret: – Journalister blir utsatt for vilkårlige fengslinger og forfølgelse.
De siste åtte månedene har opp mot 100 journalister blitt fengslet i Iran. Mange har sett seg nødt til å forlate landet i frykt.
Ny vår for gammelt emne
Ny vår for gammelt emne
Mai har betydd arbeid med pressefrihet for førsteårsstudentene. For første gang på over ti år kommer emnet i ny drakt.
En av tre unge tør ikke å si hva de mener, ifølge en fersk rapport. Både unge og eksperter uttrykker sin bekymring.
Eksperter slår alarm før klubb–VM i Saudi–Arabia
Eksperter slår alarm før klubb–VM i Saudi–Arabia
Saudi-Arabia arrangerer fotball-VM for klubblag senere i år. Journalister er bekymret for pressefriheten.