Fjellhamar barneskole i Lørenskog. Foto: Thea Ødegården
Seks prosent av elever blir mobbet
Elevundersøkelsen for 2021 ble offentliggjort 10. februar 2022 og funnene er urovekkende.
Tirsdag, 15 februar, 2022 - 14:01
Førstelektor ved nasjonalt senter for læringsmiljø, Janne Støen, sier til NRK: “Det er synd vi ikke ser reduksjon av tallene”
I følge Utdanningsnytt.no, er det mest mobbing i 5-7 klasse, mens færre blir mobbet i høyere trinn.
Kunnskapsminister Tonje Brenna sier til Utdanningsnytt at hun ønsker å vite mer om hva som skjuler seg bak de høye tallene, og om skolene har de verktøyene de trenger.
Kampen om sannheten
Kampen om sannheten
Reportere uten grenser er bekymret: – Journalister blir utsatt for vilkårlige fengslinger og forfølgelse.
De siste åtte månedene har opp mot 100 journalister blitt fengslet i Iran. Mange har sett seg nødt til å forlate landet i frykt.
Ny vår for gammelt emne
Ny vår for gammelt emne
Mai har betydd arbeid med pressefrihet for førsteårsstudentene. For første gang på over ti år kommer emnet i ny drakt.
En av tre unge tør ikke å si hva de mener, ifølge en fersk rapport. Både unge og eksperter uttrykker sin bekymring.
Eksperter slår alarm før klubb–VM i Saudi–Arabia
Eksperter slår alarm før klubb–VM i Saudi–Arabia
Saudi-Arabia arrangerer fotball-VM for klubblag senere i år. Journalister er bekymret for pressefriheten.