Av
Trekker inn for å unngå frosne baller
Denne uken startet årets sesong av vinterligaen for bedriftsidretten. Nå kan mosjonistene trosse kulden og spille innefotball hele vinteren. Dette koster Oslo bedriftsidrettskrets 800.000 kroner
Onsdag, 7 november, 2018 - 13:37
Det første snøfallet har allerede overrasket Oslos innbyggere, og byens vanligvis yrende småbaner står nå helt tomme. Ekebergssletta brukes vanligvis til fotball hele sommerhalvåret, mens den om vinteren gjøres om til en preparert skiløype.
Men det betyr ikke at alle som ønsker å holde seg i form gjennom de mørke månedene nødvendigvis trenger å smøre skiene. Oslo bedriftsidrettskrets er et særforbund under Norges Idrettsforbund. De siste årene har de fått leie kunstgressbaner i Manglerudhallen på vinterstid av klubb i økonomiske vansker.
Dette betyr at fotballspillerne kan sparke seg gjennom gjennom vintermørket inne i varmen og lyset. Oslo bedriftsidrettskrets er godt fornøyd med vinterligaens bidrag til folkehelse, trivsel og integrering for Oslos befolkning.
Denne uken hadde vinterligaen avspark i Manglerudhallen. Se videorepportasjen vår, og bli med oss og amatørene inn i varmen.
Sjokoladegigant saksøkt for barnearbeid
Sjokoladegigant saksøkt for barnearbeid
Med påsken rett rundt hjørnet bugner det av påskeegg i butikkene. Men sjokoladen skjuler en ettersmak av dårlige arbeidsforhold og barnearbeidere.
Fagmiljøet etterspør midler, informasjonskampanjer og tettere samarbeid.
Raser mot åpne barnehager
Raser mot åpne barnehager
Barnehageansatte i Oslo forteller om krevende arbeidsforhold. Byrådet vil likevel holde barnehagene åpne.
Sykepleierstudenter risikerer forsinket studieløp
Sykepleierstudenter risikerer forsinket studieløp
15. Mars stengte alle universiteter og høyskoler i Viken dørene for studenter. Sykepleierstudenter på OsloMet-campus Kjeller, kan få utsatt ferdighetstrening og praksis.
Full påskeforvirring blant studenter
Full påskeforvirring blant studenter
Ingeborg (21) var usikker på om hun kunne reise hjem til påske.
Det ligger trolig flere hundre tusen tapte fiskeredskaper i havet. Green Bay Project har fått 20 millioner kroner av Handelens Miljøfond for å rydde opp.