Kritiseres for ruskampanje

Foreningen Tryggere Ruspolitikk blir kritisert på Facebook og Twitter for sin siste ruskampanje. Flere mener de oppfordrer folk til å ruse seg.
Mandag, 4 november, 2019 - 13:29

Foreningen Tryggere Ruspolitikk jobber aktivt for å sette skadeforebygging i sentrum av norsk ruspolitikk.

Deres siste kampanje har skapt mye debatt på sosiale medier, særlig på foreningens Facebook-side og Twitterkonto.

Journalen har vært i kontakt med nestleder og fagansvarlig Dagfinn Hessen Paust, som svarer på kritikken i videoen under. 

Ris og ros 

Foreningens siste kampanje har dreiet seg om fem plakater som har blitt hengt opp på t-banestasjonen ved Stortinget. Formålet med kampanjen har vært å informere brukere om hva som er forskjellen på riktig og dødelig dose. 

Journalen har lest igjennom kommentarene på Facebook, hvor saken blir mye diskutert gjennom kommentarfeltet. Til tross for at de fleste kommentarene kritiserer kampanjen, er det likevel noen kontoer som roser foreningens arbeid.