Supporterne jublet for comebacket til Aleesami: —Han skal hylles når han kommer inn

Haitam Aleesami var tilbake på banen etter fire uker ute da Bodø/Glimt slo KFUM 2-1 i helgen. Comebacket mot gamleklubben ble møtt med applaus fra tribunen.

Tilskuere i Ekeberg Arena

Tilskuere i Ekeberg Arena. 

Fakta
  • KFUM 1-2 Bodø/Glimt
  • Bodø/Glimt har sluppet 5 mål i mens Aleesami har vært skadet
  • Aleesami har vært ute i 4 uker med strekkskade
  • Tilskuertall på 2869

Aleesami har vært ute med skade siden midten av oktober og har brukt landslagpausen til målrettet trening i Bodø. Etter å ha gjennomført en full treningsuke uten tilbakefall og bestått de siste fysiske testene onsdag, var forsvarsspilleren klar til å gjøre comeback. At det skjedde mot gamleklubben KFUM ga kampen et ekstra gir med følelser både på banen og på tribunen.

— Det er bare gøy å ha en KFUM-spiller på Norges beste lag. Det er kjempe stas, sa Henrik Setrag før kampen.

Supportere synes det er gøy å se Haitam Aleesami igjen.
Henrik Setrag og Eivind Kjøllesdahl synes det er gøy å se tidligere KFUM spiller i Bodø/Glimt.

KFUM-supporter Ole Morten Andersen uttrykte stolthet over å se 33-åringen tilbake i spill:

— Det er moro, og han er velkommen tilbake når som helst.

Flere innrømmet at det føltes uvant å se ham i nye farger, men la ikke skjul på at lojaliteten fortsatt står sterkt.

— Ja, det blir litt rart, men han har vært rundt og hilst på gamle lagkamerater. Tipper han synes det er greit, sa tilskuer Mattias Haugen.

KFUM og Bodø/Glimt entrer inn i banen.
Spillerne fra KFUM og Bødo/Glimt entrer inn på banen.

Bodø/Glimt-spiller Haitam Aleesami sier til NorstrandsBlad at han er glad for seieren selv om det var mot gamle lagkamerater og tidligere arbeidsgiver.

Kampen endte 2-1 til Bodø/Glimt, med tre annulerte mål i favør til bortelaget. Aleesami kom inn etter pause i 66. minutt og fullførte kampen uten skadetilbakefall.

Bodø/Glimt møter Juventus i neste runde av Champions League og forventningene blant fansen er blandet.

—Det er Juventus vi snakker om, men kanskje 2-2, mente noen av tilskuerne.

Supportere strømmer inn i stadion.
Bodø/Glimt supportere strømmer inn i Ekerberg arena.